Anglická outdoorová školka

Libeň Monsters je jedinečné předškolní zařízení, které navazuje na koncepci lesních mateřských škol, zasazenou do přirozeného prostředí velkoměsta. Děti tráví převážnou část dne venku, nejčastěji v okolí Vltavy na Libeňském ostrově, v Thomayerových sadech či na Rohanském nábřeží. Vyráží i na delší výlety a nevyhýbají se ani městskému prostředí, které je nedílnou součásti každodenního života pražských dětí. Metodika výuky vychází z RVP MŠMT, zaručujícího hladký přechod na základní školu. Celodenní program je veden v angličtině mezinárodních týmem učitelů. Přijímáme děti od 2 do 6 let. Více o koncepci a provozu v sekci Školka.

Libeň Monsters je druhou pobočkou úspěšně zavedené outdooorové školky Vyšehrad Monsters.

Aktuality

Evropský sbor solidarty 2020/21

Na školní rok 2020/21 nám byl schválen grant projektu Volunteers in English Outdoor Preschools v rámci programu Evropský sbor solidarity. Díky němu můžeme financovat pobyt dvou evropských dobrovolníků v našich dvou školkách Vyšehrad Monsters a Libeň Monsters na pozici pedagogických asistentů po celý školní rok.

Kapacita od září 2020 naplněna

Aktuálně nenabízíme možnost zápisu k docházce, všechna místa máme na tento školní rok obsazena. Je možné zapsat děti na seznam náhradníků, které budeme oslovovat v případě, že by se místo uvolnilo.

Děkujeme za pochopení.

V létě 2020 budeme opět pořádat týdenní příměstské tábory s angličtinou pro děti od 3 do 8 let. Tentokrát s jednotným konceptem "retro léto".  Podrobné informace a přihlášky zde.

Stážistka Erasmus+ ze Slovenska

V březnu a dubnu 2020 působí ve školce jako asistentka Veronika Mudroňová ze Slovenska, která tráví v naší školce svou pracovní stáž s grantovou podporou programu Erasmus+. Veronika studuje učitelství na univerzitě v Banské Bystrici a k nám přijela sbírat zkušenosti z konceptu anglické outdoorové školky.

Lyžařský výcvik 2020

I v letošním roce jsme zorganizovali lyžařský výcvik, otevřený všem dětem starším 3 let navštěvujícím Libeň Monsters. Výcvik proběhl v lyžařském areálu Chotouň, zázemí jsme měli jako každý rok v klubovně turistického oddílu Jílové u Prahy. Společné zimní radovánky jsme si moc užili.

Nová posila týmu z Finska

Jako pedagogický asistent k nám začal pravidelně docházet Alex Asikainen, který pochází z Finska a v Praze studuje na DAMU herectví na katedře alternativního divadla. S dětmi praktikuje i dramatickou výchovu a aktivity pro rozvoj fantazie, také v našem týmu zastupuje potřebný mužský element.

1 / 1

Please reload

logosbeneficaireserasmusleft_cs.jpg