Anglická outdoorová školka

Libeň Monsters je jedinečné předškolní zařízení, které navazuje na koncepci lesních mateřských škol, zasazenou do přirozeného prostředí velkoměsta. Děti tráví převážnou část dne venku, nejčastěji v okolí Vltavy na Libeňském ostrově, v Thomayerových sadech či na Rohanském nábřeží. Vyráží i na delší výlety a nevyhýbají se ani městskému prostředí, které je nedílnou součásti každodenního života pražských dětí. Metodika výuky vychází z RVP MŠMT, zaručujícího hladký přechod na základní školu. Celodenní program je veden v angličtině za přítomnosti rodilého mluvčího. 

Libeň Monsters je druhou pobočkou úspěšně zavedené outdooorové školky Vyšehrad Monsters. Plný provoz zahajujeme od září 2018. Přijímáme děti od 2 do 6 let, děti mladší tří let jako "Baby Monsters". Více o koncepci a provozu v sekci Školka.

Aktuality

Kapacita školky je plná nyní i od září 2019

Aktuálně nenabízíme možnost zápisu k docházce, všechna místa máme obsazena na tento i další školní rok. Je možné zapsat děti na seznam náhradníků, které budeme oslovovat v případě, že by se místo uvolnilo.

Děkujeme za pochopení.

V létě 2019 budeme pořádat týdenní příměstské tábory s angličtinou pro děti od 3 do 8 let. Program na jednotlivé týdny, praktické informace a přihlášky zde.

Lyžařský výcvik

V termínu jarních prázdnin se chystáme na třídenní lyžařský výcvik, otevřený všem dětem starším 3 let navštěvujícím Libeň Monsters. Výcvik proběhne v lyžařském areálu Chotouň, zázemí budeme mít v klubovně turistického oddílu Jílové u Prahy. Jako každý rok se moc těšíme na společné zimní radovánky.

Evropský sbor solidarity

Díky schválenému projektu Volunteering in English Outdoor Preschool bylo programem Evropský sbor solidarity grantově podpořeno působení Sary Milán, dobrovolnice ze Španělska, u nás ve Vyšehrad Monsters. Sara se bude příležitostně objevovat i v Libeň Monsters, a to od ledna do června 2019. Těšíme se, že přinese nový kulturní rozměr a bude pro nás i děti velkou inspirací.

Mezigenerační projekt Mezi námi

​Zapojili jsme se do projektu Mezi námi mezigeneračně, který zprostředkovává pravidelné setkávání dětí z mateřských školek se seniory z pečovatelských zařízení. Přibližně jednou za měsíc budeme navštěvovat s dětmi seniory a společně si povídat, tvořit a hrát si. Mezigenerační vztahy považuje za velmi důležité a jsme rádi, že můžeme být součástí tohoto projektu.

Worskhop zalesňování pro děti v Polsku

V říjnu 2018 jsme společně s nejstaršími dětmi z obou školek Libeň Monsters a Vyšehrad Monsters vyrazili do polské obce Kopaniec, kde jsme spolu s partnerskými školkami z Polska, Slovenska a Maďarska a místní komunitou vysázeli 1000 stromů v rámci projektu Kids4forests podpořeného grantem Visegrad Fund.

Evropská dobrovolná služba

Díky schválenému projektu Volunteering in English Outdoor Preschool bylo programem Erasmus+ Mláděž (Evropská dobrovolná služba) grantově podpořeno působení Simony Piriny, dobrovolnice z Itálie, u nás v Libeň Monsters. Simona bude součástí našeho týmu od října 2018 do června 2019. Těšíme se, že přinese nový kulturní rozměr a bude pro nás i děti velkou inspirací.

Zahájili jsme první školní rok

V září 2018 se poprvé otevřely dveře naší druhé anglické outdoorové školky Libeň Monsters. S plnou kapacitou 18 dětí jsme vstoupili do nového školního roku a těšíme se na společná dobrodružství.

1 / 2

Please reload

DSC08023